ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10234263
*
nr 1023 4263
Spegel
oval, höjd: 55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 20:55:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 09:09:56
1
150 kr
7/3 17:22:45
2
250 kr
7/3 17:27:31
1
250 kr
7/3 17:27:31
2
250 kr (Budbetjänt)
7/3 17:38:25
2
350 kr
7/3 19:14:49
2
500 kr
7/3 19:56:05
3
300 kr
7/3 19:56:05
2
350 kr (Budbetjänt)
7/3 19:56:27
3
400 kr
7/3 19:56:27
2
450 kr (Budbetjänt)
7/3 20:34:50
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1023 4263
Spegel
oval, höjd: 55 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 09:09:56 | 1 | 150 kr |
7/3 17:22:45 | 2 | 250 kr |
7/3 17:27:31 | 1 | 250 kr |
7/3 17:27:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/3 17:38:25 | 2 | 350 kr |
7/3 19:14:49 | 2 | 500 kr |
7/3 19:56:05 | 3 | 300 kr |
7/3 19:56:05 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/3 19:56:27 | 3 | 400 kr |
7/3 19:56:27 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
7/3 20:34:50 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27